به این صفحه امتیاز دهید

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی خدمات و محصولات معمولاً یک بخش جدانشدنی از کسب‌وکار است! البته شاید تعداد بسیار محدودی از کسب‌وکارها وجود داشته باشند که نیازی به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نداشته باشند اما تعداد آن‌ها بسیار محدود است. تولید محتوا در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فعالیت در این شبکه بسیار محبوب به شمار می‌رود که باید به درستی انجام شود. با استفاده از تولید محتوا در اینستاگرام می‌توانید مشتریان فعلی خود را پایدارتر کنید و مشتریان جدیدی جذب کنید! محتوا برای کاربر بسیار مهم است؛ زیرا کاربران از محتوای شما در اینستاگرام استفاده می‌کنند و چیزی یاد می‌گیرند! یا حتی از محتوای شما لذت می‌برند و برای چند ثانیه می‌خندند. این موارد بسیار مهم است و شما فقط با استفاده از تولید محتوا در اینستاگرام می‌توانید تعامل کاربران خود را افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم به بررسی تولید محتوا در اینستاگرام بپردازیم و به شما بگوییم که چطور با استفاده از محتوای جذاب در اینستاگرام می‌توانید کاربران زیادی را تشویق به ایجاد ارتباط با صفحه خود کنید. اگر آماده هستید، در ادامه ما را همراهی کنید!

تولید محتوا در اینستاگرام :

اگر به عنوان یک کاربر (نه مدیر کسب‌وکار!) در اینستاگرام عضو هستید، روزانه چندبار به سراغ این شبکه اجتماعی می‌روید و چند ساعت از زمان خود را در آن سپری می‌کنید؟ اکثر کاربران اینستاگرام روزانه چندین ساعت را در اینستاگرام می‌گذرانند و در زمان بیکاری به سراغ آن می‌روند. بنابراین بسیاری از مخاطبان هدف کسب‌وکارتان در اینستاگرام وجود دارند و باید به نحوی آن‌ها را تشویق به دنبال کردن صفحه خود کنید. چیزی که برای کاربران اهمیت زیادی دارد، محتوای یک صفحه است! هر چقدر محتوای یک صفحه جذاب‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد، کاربران تعامل بیشتری با آن دارند و هنگامی که یک کاربر جدید پست‌های شما را می‌بیند و برای او جذابیت دارد، قطعاً صفحه شما را دنبال می‌کند تا بتواند مطالب جدید شما را هم ببیند.

تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

بنابراین تولید محتوا در اینستاگرام اولین قدم برای داشتن یک اینستاگرام مارکتینگ موفق است تا بتوانید تعامل و ارتباط خوبی با کاربران خود برقرار کنید. به نکات زیر توجه کنید :

  1. قبل از تبلیغ محصول، به کاربران محتوای کاربردی و ارزشمند ارائه کنید

مطمئن باشید که هیچ کاربری دوست ندارد در یک صفحه تبلیغ ببیند مگر آن که تبلیغ متناسب با محتوا پیج و در کنار محتوای ارزشمند باشد! اگر شما هم به عنوان یک کاربر وارد صفحه‌ای شوید که محصولات یا خدمات خود را تبلیغ می‌کنید و محتوای ارزشمندی ندارد، حتماً آن را آن‌فالو می‌کنید. بنابراین نکته بسیار مهم این است که شما ابتدا باید محتوای ارزشمند ایجاد کنید تا کاربران بتوانند با شما تعامل برقرار کنند. هر چقدر کاربر بیشتر بتواند با شما تعامل برقرار کند، راحت‌تر اعتماد می‌کند و خیلی راحت می‌توانید محصولات یا خدمات خود را هم بفروشید. بنابراین اگر قصد دارید محصولات یا خدمات خود را بیشتر بفروشید، ابتدا باید سعی کنید تعامل و ارتباط کاربران را افزایش دهید. برندسازی، افزایش تعامل و ارتباط، افزایش فروش و… همه وابسته به برندسازی و محتوای صفحه است که کاربران بتوانند به شما اعتماد کنند.

 

قانون مربع یا ۹ قسمت برای تولید محتوا در اینستاگرام وجود دارد که به کمک آن می‌توانید یک محتوای بهینه تولید کنید:

  • از میان ۹ پست شما باید ۴ پست ارزشمند و مفید برای کاربران تولید کنید تا کاربران بتوانند به شما اعتماد کنند.
  • از میان ۹ پست باید ۳ پست برای ارتباط با کاربران باشد؛ مثلاً می‌توانید محتوای چالش‌برانگیز تولید کنید تا کاربران ارتباط بیشتری با صفحه برقرار کنند.
  • از میان ۹ پست می‌توانید ۲ پست خود را به تبلیغ خدمات یا محصولات خود بپردازید و به افزایش فروش کسب‌وکارتان کمک کنید.

با تولید محتوا در اینستاگرام به صورت بالا می‌توانید ارتباط بسیار خوبی با کاربران برقرار کنید، تعامل صفحه را افزایش دهید و فروش محصولات خود را افزایش دهید. این کار باعث می‌شود تا مشتریان حس نکند که تنها تبلیغ محصولات شما را می‌بینند و صفحه شما برای آن‌ها ارزشمند نیست؛ بلکه با این کار آن‌ها حس می‌کنند خدمات یا محصولات شما ابزاری بسیار عالی و مکمل پست‌هایتان است و فروش شما تا حد بسیار زیادی افزایش می‌یابد.

همچنین بخوانید : آموزش بستن کامنت و کاربرد هشتگ های اینستاگرام 

 

یک نکته! شرکت‌هایی که خدمات یا محصولاتی به کاربران ارائه می‌کنند، باید به دنبال تولید محتوای ارزشمند باشند تا بتوانند اعتماد کاربران را جلب کنند! اعتماد کاربران در اینستاگرام مهم‌ترین مسئله است که با استفاده از آن می‌توانید فروش کسب‌وکارتان را متحول کنید. به دنبال ایده‌های خلاق در اینستاگرام باشید و از قانون مطرح شده در بالا استفاده کنید. همچنین می‌توانید تصویر پست‌های خود را باکیفیت ایجاد کنید و کپشن جذابی برای آن بنویسید.

برای پست‌های ارزشمند خود برنامه‌ریزی کنید!

همانطور که گفتیم، ۴ پست از میان ۹ پست شما باید کاملاً ارزشمند باشد؛ در واقع باید ارزشی را به مخاطبان شما منتقل کنند! مثلاً این ارزش می‌تواند ارائه یک نکته آموزشی به کاربران باشد یا حتی در مورد یکی از خدمات خود و اهمیت آن با کاربران صحبت کنید. بنابراین هر چیزی که بتواند به دانسته‌های کاربران اضافه کند، ارزشمند است! در ادامه به بررسی چند مورد از چیزهایی که با استفاده از آن می‌توانید پست‌های ارزشمند برای کاربران تولید کنید، می‌پردازیم.

 

 نکاتی را به کاربران آموزش دهید!

کاربران عاشق یادگیری هستند و به همین دلیل، عاشق افرادی هستند که به آن‌ها چیزی یاد می‌دهند! اگر در صفحات اینستاگرام جستجو کنید و به پست‌های مختلف سر بزنید، متوجه می‌شوید که بسیاری از کاربران با پست‌های آموزشی تعامل بسیار خوبی برقرار می‌کنند. در حوزه فعالیتی شما (در صورتی که صفحه شما مربوط به کسب‌وکارتان است!) هزاران نکته وجود دارد که کاربران علاقه زیادی به یادگیری آن‌ها دارند. کافی است یک پست ایجاد کنید و عنوان موردنظر را بر روی تصویر درج کنید؛ سپس در بخش کپشن اطلاعات مربوط به آن عنوان را بنویسید و از کاربران بخواهید که اگر سوالی از شما دارند، در بخش کامنت‌ها بپرسند. جالب است بدانید برخی از کاربران از این که با ارائه نکات تخصصی در زمینه کسب‌وکارشان فالوورهای خود را از دست بدهند، می‌ترسند. این موضوع را از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد:

با ریزش فالوورهای خود مواجه نخواهید شد!

در اکثر مواقع شما با ریزش فالوورهای خود مواجه نمی‌شوید اما ممکن است تعامل کاربران با چنین پست‌هایی کمتر باشد! البته در صورتی که شما از روش‌های مختلف برای جذب فالوور فیک اینستاگرام (شامل فالوورهای غیرواقعی یا غیرهدفمند) اقدام کرده باشید، احتمالاً با ریزش فالوورهای زیادی مواجه می‌شوید. در این صورت دیدگاه دوم را بخوانید تا بدانید همین مورد هم بسیار ارزشمند است.

کاربران را بخندانید و پست های سرگرم کننده برای آنها به اشتراک بگزارید:

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید تعامل خوبی را در صفحه خود تجربه کنید و لایک‌های پست‌ خود را به صورت واقعی افزایش دهید، این است که پست‌های سرگرمی برای کاربران به اشتراک بگذارید! به عبارت ساده‌تر برای افزایش لایک پست‌های خود، کاربران را بخندانید؛ البته باید توجه داشته باشید که پست‌های سرگرمی شما هم تا حد امکان مربوط به حوزه فعالیتی شما باشد. مثلاً می‌توانید در همان حوزه فعالیتی خود پست‌های سرگرمی منتشر کنید و باعث سرگرم شدن و خندیدن کاربران شوید. این پست‌ها معمولاً تعداد لایک شما را افزایش می‌دهند اما نسبت به پست‌های بخش قبل نمی‌تواند باعث افزایش تعامل کاربران شود. این روش برای کسب‌وکارهایی که کمی خسته‌کننده هستند و کاربران پس از مدتی از پست‌های خشک و خسته‌کننده خسته می‌شوند، بسیار مناسب است. مثلاً فرض کنید خدمات مربوط به یدک ماشین را دارید که می‌خواهید مشتریان جدیدی از طریق تولید محتوا در اینستاگرام جذب کنید! اگر همیشه به معرفی محصولات یا کاربرد هر محصول بپردازید، کاربر پس از مدتی خسته می‌شود. با تولید محتوای جذاب و سرگرم‌کننده در کنار پست‌های مربوط به کسب‌وکار خود می‌توانید خستگی آن‌ها را از یکنواختی پست‌های خود برطرف کرده و تاثیرگذاری پست‌های خود را هم بیشتر کنید.