به این صفحه امتیاز دهید

اگر از کاربران اینستاگرام هستید، حتماً می‌دانید که اینستاگرام تعداد زیادی کاربر دارد؛ پیدا کردن کاربران به کمک نام یا حتی نام کاربری آن‌ها امری مشکل است و نمی‌توان به راحتی به کاربران دسترسی داشت. مثلاً اگر بخواهید یک کاربر با استفاده از نام و نام‌خانوادگی آن فرد پیدا کنید، حتماً چندین نفر با همان نام کاربری می‌بینید که تنها در یک یا چند کاراکتر تفاوت دارند. حال فرض کنید که مدیریت یک صفحه مربوط به کسب‌وکار را برعهده دارید که به کمک آن محصولات یا خدمات خود را بازاریابی می‌کنید. اگر کاربر نتواند به راحتی شما را پیدا کند، جذب فالوور شما با مشکل مواجه می‌شود. به همین خاطر اینستاگرام قابلیت جدید و بسیار کاربردی را ارائه کرده است که با استفاده از آن می‌توانید کاربر موردنظر خود را به راحتی پیدا کنید. قابلیت نیم تگ اینستاگرام قابلیتی است که با استفاده از آن قادر به اسکن نام‌کاربری فرد موردنظر هستید و می‌توانید در کسری از ثانیه وارد پروفایل آن فرد شوید. حال اگر شما هم مدیریت یک صفحه کسب‌وکاری را برعهده دارید که می‌خواهید کاربران شما را به راحتی پیدا کنند، می‌توانید از قابلیت نیم تگ اینستاگرام استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این قابلیت و اهمیت آن در اینستاگرام مارکتینگ بپردازیم! اگر موفق هستید، در ادامه ما را همراهی کنید.

نیم تگ اینستارگرام (Instagram Nametags) چیست؟

تا کنون از کدهای QR استفاده کرده‌اید؟ کدهای QR به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با اسکن یک تصویر که همان کد QR است، مستقیماً وارد بخش تعریف‌شده باشید! مثلاً اگر آن کد مربوط به یک سایت است، با اسکن این کد شما مستقیماً به آن سایت منتقل می‌شوید. نیم تگ هم دقیقاً چنین کاربردی دارد؛ با استفاده از نیم تگ اینستاگرام شما به راحتی می‌توانید تصویری را در اختیار کاربران قرار دهید که با اسکن آن مستقیماً وارد پروفایل شما شوند.

نیم تگ در اینستاگرام

نیم تگ در اینستاگرام

با این روش دیگر نیازی نیست که کاربر در بخش جستجو، نام‌کاربری شما را سرچ کند تا وارد پروفایل شما شود! پیش از انتشار این قابلیت کاربران برای جستجوی یک فرد باید نام و نام‌خانوادگی آن فرد را به درستی تایپ می‌کردند تا آن فرد را پیدا کنند؛ حال اگر در نام کاربری آن فرد نقطه یا کاراکتر دیگری وجود داشته باشد، فرد جستجوکننده با چالش بسیار بزرگ روبرو می‌شود که نهایت ممکن است از پیدا کردن آن فرد صرف‌نظر کند.

چرا استفاده از نیم تگ اینستاگرام اهمیت دارد؟

بسیاری از مواقع با وجود آن که شما نام کاربری اینستاگرام خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی یا سایت خود به اشتراک گذاشته‌اید، اما کاربران باز هم شما را دنبال نمی‌کنند؛ دلیل بسیاری از این کاربران سخت بودن پیدا کردن شما با استفاده از نام کاربری است. مثلاً سایت‌های زیادی می‌بینیم که بر روی تصاویر پست‌های خود نام کاربری اینستاگرام را درج کرده‌اند اما هیچ کاربری صفحه اینستاگرام آن سایت را دنبال نمی‌کند. با استفاده از نیم تگ شما به راحتی قادر به پیدا کردن سایر افراد تنها با یک اسکن ساده هستید! کاربران کسب‌وکارتان هم هنگامی که می‌بینند شما نیم تگ را در اختیار آن‌ها قرار داده‌اید، به راحتی شما را دنبال می‌کنند و با این کار به افزایش فالوور اینستاگرام  خود هم کمک می‌کنید.

 

یک پیشنهاد! اگر از سایت یا سایر شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم نیم تگ خود را در آن‌ها منتشر کنید. هنگامی که کاربران نیم تگ اینستاگرام را می‌بینند، ترغیب می‌شوند که اینستاگرام شما را دنبال کنند و این کار به سادگی توسط اسکن نیم تگ شما انجام می‌شود.

چگونه نیم تگ کاربران را اسکن و آن‌ها را دنبال کنیم؟

تا اینجای مقاله با اهمیت نیم تگ آشنا شدید اما چگونه می‌توان نیم تگ اینستاگرام سایر کاربران را دنبال کرد؟ برای دنبال کردن نیم تگ اینستاگرام دو راه پیش‌روی شما قرار دارد:

راه‌ اول) استفاده از بخش نیم تگ اینستاگرام

اولین راه استفاده از بخش نیم تگ در اینستاگرام است؛ برای این کار کافی است وارد بخش پروفایل خود شوید و با کلیک بر روی ۳ خط که در تصویر زیر نشان داده شده است، بر روی Nametag کلیک کنید:

سپس بر روی Scan a Nametag کلیک کنید و نیم تگ اینستاگرام را اسکن کنید.

راه دوم) استفاده از بخش استوری اینستاگرام

اگر در صفحه فید اینستاگرام هستید، نیازی نیست که مرحله اول را طی کنید! کافی است بخش استوری اینستاگرام را با کلیک بر روی آیکن دوربین (بالا و سمت چپ) باز کنید. سپس با استفاده از دوربین در بخش استوری نیم تگ موردنظر خود را اسکن کنید؛ این کار برای زمانی مناسب است که شما بخواهید نیم تگ اینستاگرام خود را بر روی کارت ویزیت یا بنرهای تبلیغاتی خود چاپ کنید! کاربران به راحتی می‌توانند نیم تگ اینستاگرام شما را اسکن کنند و به صورت مستقیم وارد پروفایل شما شوند.

 

پس از اسکن به روش دوم یک پنجره جدید به شما نمایش داده می‌شود که دو دکمه عمل در اختیار شما قرار دارد! با استفاده از گزینه Follow شما می‌توانید کاربر موردنظر را بدون دیدن پروفایل دنبال کنید و با استفاده از گزینه View Profile شما می‌توانید پروفایل کاربر موردنظر را ببینید. لازم است بدانید که اگر صفحه موردنظر را فالو کرده باشید، فقط گزینه View Profile به شما نمایش داده می‌شود!

 

یک نکته! اگر تصویر نیم تگ اینستاگرام در گالری شما است، کمی کار شما سخت می‌شود. در این صورت شما نمی‌توانید به راحتی از روش دوم استفاده کنید؛ زیرا در روش دوم که از دوربین استوری استفاده می‌کنید، شما باید نیم تگ موردنظر را بر روی یک موبایل دیگر داشته باشید تا بتوانید اسکن کنید. راه‌حل درست این است که شما از طریق بخش تنظیمات اینستاگرام وارد گزینه  Nametagشوید و از طریق گالری خود، تصویری نیم تگ موردنظر خود را اسکن کنید.

چگونه نیم تگ اینستاگرام خود را ایجاد کنیم؟

در حال حاضر تمام کاربران به قابلیت نیم تگ اینستاگرام دسترسی دارند. برای استفاده از نیم تگ اینستاگرام کافی است وارد پروفایل خود شوید و از طریق بخش تنظیمات، گزینه Nametag را انتخاب کنید. در این بخش اینستاگرام به صورت خودکار نیم تگ پیش‌فرضی را به شما نمایش می‌دهد اما اگر آن را دوست ندارید، به راحتی می‌توانید شخصی‌سازی کنید! ۳ گزینه برای شخصی‌سازی در دسترس شما قرار دارد ، که در ادامه این بحث در مقالات بعدی به آنها نیز اشاره خواهیم کرد . با ما همراه باشید ..